Kira Kredisi Veren Bankalar

Kira Kredisi Veren Bankalar

Kira kredisi kapsamında hem kiracılar için, hem de ev sahipleri için yeni bir dönem başlamış oluyor. Kira kredisi sayesinde, daha kolay bir şekilde ev kiralamanız mümkün hale geliyor. Ayrıca eğer bir eviniz varsa ve bu evi kiraya vermek istiyorsanız, bu kapsamda kirayı 12 aylık peşin olarak alabilirsiniz. Yani bu sayede kiranızı tam olarak güvence altına almış olacaksınız.

Kira Kredisi Nedir?

Kira kredisi yeni zamanda kiracılar ve ev sahiplerine yönelik ödeme konusunda yeni bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Kira kredisi sistemi sayesinde, kiracılar için daha kolay bir yön ortaya çıkarken, ev sahipleri de daha güvenli bir şekilde ödemelerini alabilir. Bu şekilde bir yıllık kira bedeli ve depozitosu bankalardan peşin olarak alınır. Fakat peşin şekilde ev kiralandığından dolayı, ev değerinin %15 daha az ödeme alınmış oluyor. Kiracılarda bu şekilde bir yıllık kiranın bedelini bankaya ödemiş oluyor.

Kimler Yararlanabilir?

Kira kredisi konusunda getirilen herhangi bir kısıtlama yoktur. Kiracılar ve ev sahipleri eğer bu konuda anlaşırsa, kira kredisi kullanımı mümkün bir hale gelebilir. Özellikle bu sistem kiracılar tarafından daha avantajlı bir sistemi ortaya çıkarıyor. Eğer kişi ileride işsiz kalırsa veya herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkarsa, işte bu sefer kredi sayesinde kredinin ödenmesi sağlanmış oluyor. Bu durumda bir yıllık süre boyunca evlerinde rahat bir şekilde oturmak isteyen kiracıların aradığı tarzdan bir konu oluyor. Yani bu süre zarfında ortaya çıkacak tüm aksilikler bitirilmiş oluyor.

Kira Kredisi Veren Bankalar

Daha yeni yaygınlaşmaya başlayan kira kredisi için, şimdilik sınırlı alternatif bulunuyor. Eğer kişiler kira kredisi konusunda kesin bir karara vardıysa, aşağıdaki bankalar üzerinden bu amaçlarını gerçeğe dönüştürebilir.

TEB: Türk Ekonomi Bankası, kira kredisi veren bankalar arasında en popüler isimlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Banka bu konuda vatandaşlara oldukça cazip avantajlar sunmuş durumda. %1.20 faiz oranında 3 ay ertelemeli olarak kredi almayı mümkün bir hale getiriyor. Bunun yanında vade oranına baktığımızda ise, en fazla 12 aylık vade üzerinden kredi almanızı mümkün tutmuştur.

Albaraka: Katılım bankaları arasında bulunan Albaraka Bankasıda, yine aynı şekilde kira kredisi imkanı sağlıyor. Bankada tıpkı Türk Ekonomi Bankasında olduğu gibi, en fazla 12 ay vadeli olarak kredi imkanı sunuyor. Bu sayede vatandaşlar düşük faizli olarak kredi alabilme imkanına sahip oluyor. Bu sayede almış olduğunuz kira bedeli doğrudan ödenirken, bir yıllık süreç içinde daha rahat bir şekilde yeni evinizde oturmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank: Kira kredisi veren bankalar arasında diğer alternatiflerden biri Vakıfbank olarak ön plana çıkar. Vakıfbank yapmış olduğu kira paketleri sayesinde, ödemelerin aylık veya yıllık olarak yapılmasına imkan tanıyor. Bu sayede diğer bankaların hazırlamış olduğu paket sizin için uygun değilse, kendiniz için en uygun olacak paketi seçmiş oluyorsunuz.

Yorum yapın