Hangi Bankalar Havale ve Eft Ücreti Almıyor?

Hangi Bankalar Havale ve Eft Ücreti Almıyor?

Hangi Bankalar Havale ve Eft Ücreti Almıyor ?

Havale işlemleri aynı banka arasında yapılan para transferleridir. Havale ücretlerine baktığımızda eft ücretlerine göre biraz daha uygun fiyatlı olduklarını görüyoruz. Havale yapmak için kişinin var olan IBAN veya hesap numarasının bilinmesi gerekir. Günümüzün en çok kullanılan banka hizmetlerinden biri olan havale işlemi için, her banka farklı bir ücret talep eder. Bunun yanında aynı banka içinde yapıldığından dolayı 7 gün 24 saat boyunca havale işlemini gerçekleştirebilme ihtimaliniz vardır.  EFT işlemi ise bankaların arasında gerçekleştirilen para transferi anlamına gelir. EFT ücretleri de yine aynı şekilde bankadan bankaya olmak üzere farklılık göstermektedir. Yalnız bu işlemin havaleden tek farkı hizmet süresinin değişiklik göstermesidir. Yalnızca hafta içinde mesai saatlerine bağlı olarak bu işlemleri gerçekleştirebilme şansınız vardır. Yani sabah 9:30 saatlerinden akşam 16:30 saatlerine kadar istediğiniz gibi tüm eft işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Tabi sürekli olarak havale veya eft işlemlerini yapmak zorunda kalıyorsanız, bankalar tarafından alınan ücretler çok büyük bir sorun haline gelecektir. Aslında bu durumunda üstesinden gelmiş havale eft ücreti almayan bankalar vardır. Eğer bunları tercih ederseniz, düzenli olarak yapmış olduğunuz bu işlemlere karşılık hiçbir ücret ödemek durumunda kalmazsınız.

Hangi Bankalar Ücretsiz Havale ve Eft İmkanı Sağlıyor?

TEB: Bankacılık alanında pek çok yeniliğe imzasını atmış olan TEB, bu konuda da müşterilerin yüzünü güldürecek gibi gözüküyor. Zira mümkün olduğu kadar masrafları bu şekilde azaltmaya başlayan banka sayesinde artık günlük hayatta yaptığınız pek çok banka hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Ücretsiz yararlanma hakkınızın olduğu diğer hizmetlerden biride havale ve eft işlemleri olacaktır.

Türkiye Finans: Türkiye Finans bankasının havale veya eft ücreti almadığını belirtmek gerekiyor. Bunun yanında hesap işletim ücretide banka tarafından alınmayan ücretler arasında bulunuyor.

Enpara: Sektöre giriş yaptığı andan itibaren bu yüzüyle birlikte tanınan Enpara, müşterilerine ücretsiz havale ve eft işlemleri sunmasıyla tanınıyor. Sınırsız bir şekilde bu avantajdan yararlanma hakkınız bulunurken, bu sayede iyi miktarlarda tasarruf elde etmiş olacaksınız. Bunun yanında şubesiz bankacılığın ilk örneklerinden biri olan Enpara, hesap işletim gibi ücretide almıyor. Bu sayede pek çok insanın şikayetçi olduğu banka masrafları konusunda hızlı bir şekilde sıyrılmış olursunuz.

Fibabanka: Fibabanka özellikle mobil bankacılık için bu tarz bir sistemi ortaya çıkarmış durumdadır. Eğer mobil bankacılık üzerinden bankayı kullanıyorsanız ücretsiz havale ve eft hakkınız vardır. Bunun yanında hesap işletim ücretinin alındığınıda belirtmek gerekiyor. Öte yandan resmi site üzerinden yapacağınız online işlemlerde de bu tarz bir ücretin alınmayacağını belirtmek gerekiyor.

Albaraka Türk: Her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilen banka, pek çok alanda getirdiği yeniliklerle adından bahsettirmiş bir isimdir. Günümüzde de bu etkilerin çok net bir şekilde görülmesi mümkündür. Albaraka hesap işletim ücreti, havale ve eft ücreti ödenmeyen bankalar arasındadır.

Yorum yapın