Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Herkesin zamanla içine bulunduğu durumlar maddi olarak daha kötü olabilir. Özellikle bazı durumlarda maddi ihtiyaçlar daha fazla ön plana çıkmaktadır. Düğün, ev giderleri, tatil ihtiyaçları, ev veya araba hayali, eğitim masrafları derken ortaya maddi açıdan oldukça korkutucu bir tablo çıkar. Bu tarz zorlu zamanlarda insanlar en kolay yoldan ihtiyaç kredisi almayı düşünür. Bu sayede ihtiyaçlar istenilen şekilde yönetilirken, içinde bulunulan bu zorlu durum bir nebze olsun hafifleyecektir.

Günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankalar kullanıcılar tarafından en çok aranan şeylerden biridir. Bu alanda başvurabileceğiniz pek çok bankanın bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Gelir belgesiz kredi kapsamında kredi veren bankaları ise yazımızda bulabilirsiniz. 2o18 yılında bu avantajı sunan bankaları incelemeden önce, gelir belgesinin nasıl alındığını inceleyelim.

Gelir Belgesi Nedir, Nasıl Alınır?

Gelir belgesi Sosyal Güvenlik Kurumunda veya herhangi bir devletin kurumunda çalışan kişilerin işverenlerinden düzenli bir gelire sahip olduklarını gösteren belgeye verilen isimdir. Esnaf, serbest meslek sahibi veya kendi işinin patronu olan kişiler ise, yıllık gelire göre muhasabe kayıtlarından bu belgeye çıkarabilirler.

Bu belgeyi alabilmek için çalışan kesimin ve emeklilerin farklı noktalar üzerinden başvuru yapması şarttır. Emekli olan kesim ve çalışanların e-devlet sistemi üzerinden bu belgeyi alabilmesi son derece kolay bir şekilde tamamlanacaktır. SGK’ya bağlı kişilerin ise çalıştıkları yerden bu belgeyi alabilmeleri mümkündür. Bunun dışında serbest meslek üzerine çalışanlar vergi levhasındaki kazanç ile, kamu personelleri muhasebat genel müdürlüğü ile gelir belgelerini alabilirler.

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

  • Gelir belgesiz olarak kredi veren bankalarda ilk sırada gözümüze DenizBank çarpıyor. Özellikle gelir belgeniz yoksa, Denizbank tarafından sunulan avantajlardan faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle bu şekilde 48 ay vadeli olarak 55 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi almanız mümkün olacaktır. Üstelik cep veya online yöntemler üzerinden kolay bir şekilde bu bankaya kredi başvurusunda bulunmanız mümkün olacaktır. Bunun için yapmanız gereken şey ise büyük harflerle kredim yazarak TC no ile birlikte 3280’e mesaj göndermektir.
  • Öte yandan Akbank’ta gelir belgesi olmadan kredi alabileceğiniz diğer yerler arasındadır. Burada faiz oranlarının ise %1.39’dan başladığını belirtmek gerekiyor. 20 bin TL’ye kadar olan maddi ihtiyaçlarınızı bu banka üzerinden 36 ay vadeli olarak alabilmeniz mümkündür.
  • İşbankası gelir belgesi olmayan işsiz kişilere uygun koşullarla birlikte kredi imkanı sunuyor. İş Bankasının sunmuş olduğu vade oranının ise 36 aya kadar uzatabildiğini belirtmemiz gerekiyor. Bu vade oranları üzerinden %1,52 faizlerle istediğiniz oranlarda ihtiyaç kredisi alabilmeniz mümkün olacaktır.
  • Son olarak Garanti Bankasıda gelir belgesi  olmadan kredi almak isteyenleri sevindirecek diğer banalar arasında bulunuyor. Bu banka üzerinden 36 ay vadeli olarak 1.65 faizli bir şekilde istediğiniz tutarları alabilmeniz mümkündür. Başvuruları ise isteğinize bağlı olarak ister online, isterseniz de şubeden yapmanız mümkün olacaktır.

Yorum yapın