Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarının ihtiyaçları için başvurulacak en doğru hizmetlerden biri kredi kartı olmaktadır. Bayanlar bu sayede yapacakları alışverişleri taksitlendirme avantajına sahip olurken, nakit taşıma derdinden de tamamen kurtulmuş olurlar. Tabi günümüzde bazı kişilerin kredi kartı alıp alamayacağı halen belirsizliğini koruyan konulardan biridir. Özellikle ev hanımları kredi kartı alabilir mi türünden sorular çok sık bir şekilde yankılanmaya devam etmektedir. Bu yazımızda insanların uzun zamandan beri aklında soru işareti oluşturan bu konuya yanıt vermeye çalışacağız.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı İçin Şartlar

Aslında bu konuya bakıldığında bankaların belli başlı şartlar aradığını söylemek gerekir. Zira genel olarak bankalar düzenli bir gelire sahip olmayan ve gelir belgesi olmayan kişilere kredi verme eğilimde değillerdir. Tabi bazı şartlar yerine getirilirse bu kişilerinde kredi kartı alabilmeleri mümkün bir duruma gelebilir.

Kredi kartı borçlarının zamanında ödenmesi önemli bir konudur. Eğer ev hanımları kredi kartları borçlarında herhangi bir aksama yaşamazsa ve tam zamanında olarak ödemeye devam ederse bu şekilde kredi notunuda yükseltmiş olurlar. Bu notla birlikte pek çok imkanıda aslında sağlamış olacaksınız.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriyor?

Günümüzde bankalar hizmet çeşitliliği bakımından birbiriyle yarışır durumdadır. Her geçen gün farklı bir kampanya ile karşımıza çıkan bankalar, ev hanımlarına kredi kartı konusunda da sürekli bir yarış halinde bulunurlar. Özellikle bu türden bir kişinin konu hakkında çok fazla seçim hakkının bulunduğunu belirtmek gerekir. Pek çok banka ev hanımlarına kredi kartı vermeye halen devam etmektedir. Bunlardan en çok ön plana çıkanlar ise; Türkiye Finans, İş Bankası, Akbank, ING Bank, HSBC, Denizbnak, Finansbank ve Vakıfbank olmaktadır. Dilediğiniz banka üzerinden istediğiniz özelliklere sahip olan bir kredi kartı çıkarabilirsiniz. Ancak kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce, bankaların sunmuş olduğu oranları ciddiye alarak bu şekilde karşılaştırma yapmanızda fayda var. Bu sayede kendiniz için en uygun kredi kartının tam olarak tespitini yapmayı başaracaksınız.

Kredi Kartı İçin Başvuruda Nasıl Bulunulur?

Banka şubeleri üzerinden bu başvuruları çok rahat ve hızlı biri şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında internet yolunu veya mobil yöntemide kullanarak kredi kartı başvurusunda bulunma ihtimaliniz vardır. Ancak yüzyüze olan başvuruların daha olumlu sonuçlar veridği bilindiği için, şubeye giderek başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer şuan hali hazırda herhangi bir gelir belgeniz yoksa, eşinizin gelir gelsini alarak bu şekilde başvuruları tamamlayabilirsiniz. Genel olarak market alışverişlerine yönelik kullanılacak kartlar arasına gireceğinden dolayı limitinin iyi belirlenmesi gerekecektir. Bankalar ev hanımı için özel bir limit belirleyerek bu şekilde kredi kartını açabilirler. Özellikle kişilerin aylık olarak ödeme durumu ciddiye alınarak bir kararın verilmesi söz konusu olur. Yani yüksek limitli bir kart almanız yalnızca gelir oranıyla mümkün olacaktır.

Yorum yapın