Emekliye Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Emekliye Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Günümüzde emekli maaşı son derece düşük bir durumdadır. Bu nedenle emekliler var olan ihtiyaçlarını akıllarında belirlediği gibi rahat içinde düzenleyemezler. Bu durumda ise yapılması gereken şey krediye yönelmektir. Bu sayede ihtiyaçların daha hızlı bir şekilde tamamlanması sağlanırken, uzun zamandan beri yaşanan maddi imkansızlıklarda sona ermiş olacaktır. Tabi bazı zaman emeklilerin sorguladığı konularda vardır. Zaten az olan emekli maaşının yanında birde yüksek faizler üzerinden bir kredi almak istemezler. Bunun içinde sürekli olarak emekliye düşük faizli kredi veren bankalar konusunda araştırmaya giderler. Bu yazımızda her emeklinin en çok merak ettiği konulardan birine yanıt bulmaya çalışacağız.

Hangi Bankalar Düşük Faizli Kredi Veriyor?

Günümüzde pek çok bankanın ilgi odağında emeklilerde vardır. Zira bu kişilerin maaşları düzenli bir şekilde geldiğinden ve devam edeceğinden dolayı her daim bu insanlara yönelik yeni kampanyaları duyurmaya devam ederler. Bunun yanında emeklilerin en çok aradığı konulardan biri olan düşük faizli emekli kredisi kampanyalarıda düzenlemektedirler. Öte yandan maaşını bu bankaya taşıyan kişiler içinde pek çok kredi imkanının oluşturulması mümkündür. Bu kişiler bol avantajlı bir şekilde istedikleri kredi oranını alabilme hakkına sahip olurlar. Bizlerde bu konuda en avantajlı ve en çok ilgi gören bankaları derleyerek sizler için paylaşıyoruz.

Vakıfbank

Vakıfbank şüphesiz ki emeklilere yönelik pek çok avantajı bünyesinde bulunduran bir isim olarak ön plana çıkıyor. Özellikle düşük faiz oranlarıyla dikkatleri üzerine çeken bu banka günümüzde de bu kampanyalarına devam ediyor. Artık Vakıfbank üzerinden %1.29 faiz oranıyla 36 ay vadeli olarak kredi alabilmek mümkün olacaktır. Eğer bu oranlar üzerinden 10 bin TL oranında bir kredi almak isterseniz aylık olarak yapmanız gereken ödeme ise 363 TL olmuş olacaktır.

Garanti Bankası

Garanti Bankasıda aynı şekilde emeklilere göre düşük faiz üzerinden kredi imkanı tanıyan bankalardan biridir. Bu bankanın en büyük özeliği ise üç ayda bir olmak üzere ödenebilen bir kredi türüne sahip olmasıdır. Bu sayede ödeme açısından sıkıntı yaşamadan kredileri sonlandırmış olacaksınız. Bunun yanında faiz oranlarına baktığımızda bankanın %1.48 oranında bir faiz imkanı sağladığını görüyoruz.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankasıda emeklilerin alacağı bu kredilerde daha rahatbir ödeme sistemi sunuyor. Bu sisteme bağlı olarak aldığınız kredileri ayda bir veya üç ayda bir olmak üzere ödemeye başlayabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken tek şey size en yakın İşbankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunmaktır.

 Ziraat Bankası

Ziraat Bankası emeklilere en çok destek olan bankalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Emekli maaşını bu bankadan çektiğinizde herhangi bir hesap işletim ücreti ödemekten kurtulursunuz. Aybnı zamanda hızlı bir şekilde paranızı alabilme hakkınız vardır. Aynı avantajlı sistem kredi konusunda da geçerlidir. Düşük faizli kredi imkanından yararlanmak için şubeyi ziyaret etmelisiniz.

Yorum yapın