BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş.

BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş.

BNP Paribas Cardif Emeklilik

BNP Paribas, dünyanın en güçlü altı bankasından biridir. Bu bankanın iştiraki olan BNP Paribas Cardif, ilke edindiği tasarruf ve koruma öngürüsü ile müşterilerine sigorta çözümleri sunmaktadır. Amaçları insanları ve onların değer verdiklerini korumak ve geleceklerini güvence altına almaktır. Tasarruf ilkesi ile, insanlara farklı tasarruf çözümleri sunmakta ve tasarrufların büyüyerek emeklilik için sağlam bir birikim olmasını sağlamaktadır. Bu arada uzmanlık alanı olduğu kredi sigortacılığı ile insanların değerlerini korumaya odaklanmaktadır.

BNP Paribas Cardif, bugün Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da toplam 37 ülkede güçlü bir konuma sahiptir. Ülkemizde de üç farklı şirket ile faaliyetlerini sürdürmektedir: BNP Paribas Cardif Emeklilik, BNP Paribas Cardif Hayat Sigorta ve BNP Paribas Cardif Sigorta.

BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketi 1997 yılında kurulmuştur. Bireysel emeklilik sisteminin kurulduğu ilk günden başlayarak bireysel emeklilik alanında sahip olduğu ürünler ile müşterilerine uzun vadeli finansal çözümler önermektedir. Şirketin arkasında bulunan BNP Paribas, global bir finansal sermaye gücü ve uluslararası bir deneyim sunmakta ve bu şekilde yenilikçi, kaliteli ve güvenilir hizmetler vermektedir.

BNP Paribas Cardif Emeklilik
BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketi 1997 yılında kurulmuştur. Bireysel emeklilik sisteminin kurulduğu ilk günden başlayarak bireysel emeklilik alanında sahip olduğu ürünler ile müşterilerine uzun vadeli finansal çözümler önermektedir.

BNP Paribas Cardif Emeklilik Emeklilik Planları

BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketi, müşterileri için birbirinden belli özelliklerle farklılaşan, Artı Emeklilik Planı, Anahtar Emeklilik Planı, Exclusive Emeklilik Planı, Özel Emeklilik Planı ve Yıldız Emeklilik Planı gibi bireysel emeklilik planları hazırlamıştır.

Bunun dışında BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketi, bireysel emeklilik sisteminde emekli olacak katılımcıların kendileri için bir Emeklilik Gelir Planı hazırlamalarına olanak vermektedir. Farklı bireysel emeklilik planları üzerinden emekli olmaya hak kazanan katılımcılar, birikimlerini Emeklilik Gelir Planı’na aktarabilmektedir. Bu şekilde emeklilik dönemlerinde programlanmış bir geri ödeme süreci başlamış olacaktır. Geri ödemeler tutara bağlı olabileceği gibi süreye de bağlı olabilir.

Katılımcı eğer ödemeler için aylık, üç aylık gibi belli bir zaman aralığı ve belli bir ödeme tutarı istemişse buna göre bir hesaplama yapılır ve ne kadar süre emekli maaş alacağı tespit edilir. Katılımcı eğer ne kadar süre emekli maaşı almak istediğini belirlemişse bu defa bu süreye uygun ödeme tutarları hesaplanır.

BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketi, katılım paylarının değerlendirilmesine yönelik olarak çok farklı emeklilik fonları kurmuştur. Bireysel emeklilik sisteminde birikim yapan katılımcılar, kendi getiri beklentileri ve riske yaklaşımları doğrultusunda bu fonlar arasında dilediklerini seçebilirler. Üstelik fon getirilerini artırmak amacı ile fon dağılımlarını yıl içinde altı kere değiştirebilmek hakları vardır.

BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketi, aynı zamanda en doğru fon karmasının ne olacağı konusunda uzman fon yönetimi ekibi ile müşterileri için risk getiri profilini çıkarmakta ve korumacı, girişimci, dengeli veya atılgan fon karmalarından birini önermektedir.

Diğer bireysel emeklilik şirketlerinde olduğu gibi burada da katılımcıların birden fazla fona yatırım yapabilmesi yanında birden fazla emeklilik hesabı açtırmaları da mümkündür.

BNP bireysel emeklilik ürünleri konusunda daha fazla bilgi almak için 444 43 23 numaralı Müşteri İletişim Merkezi aranabilir ya da BNP Paribas Cardif Emeklilik internet sitesine bakılabilir.

10 Ekim 2014 verilerine göre, BNP Paribas Cardif Emeklilik şirketinin katılımcı sayısı 158.883, katılımcıların fon tutarı toplamı 967.8 milyon TL ve bu tarih itibariyle emekli olan katılımcı sayısı 354’tür.

Incoming search terms:

- bireyselemeklilikbes.com

BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş.” üzerine bir yorum

Yorum yapın