Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ticari Ünvan:  AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Adres:              Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:12 34768 Ümraniye/İSTANBUL

Müşteri Hizmetleri Telefonu :       444 11 11

Avivasa Emeklilik Hakkında

Bireysel emeklilik sistemi, gerçi emeklilikte daha rahat bir yaşamı hedefleyen bir sistemdir ancak özünde tasarruf vardır. Çünkü bugün yapılan küçük tasarruflar yarın emekli olunduğu zaman, devletin sosyal güvenlik kurumları aracılığı ile sağladığı emeklilik maaşı yanında ikinci bir maaş anlamına gelecektir. Üstelik devlet bu sistemi yaygınlaştırmak ve teşvik etmek için artık katılımcıların yatırdığı paranın yüzde 25’i oranında bir miktarı da devletin kaynaklarından vermektedir. Bu katkı da dikkate alınırsa başka hiç bir yatırım aracından bu oranda bir getiri sağlamanın imkanı yoktur. Sistemden erken ayrılmalarda da belli koşullarda devletin bu katkısını alma hakkı bulunmaktadır. Bu özellikleri ile sadece bir emeklilik sistemi değil önemli bir tasarruf sistemidir.

Bu durumun farkında olan birçok insan, bu alanda hizmet vermek için kurulan bireysel emeklilik şirketleri arasında Avivasa Emeklilik ve Hayat şirketini haklı olarak sorgulamaktadır. Şimdi kısaca Avivasa bireysel emeklilik nedir sorusunun cevabını araştıralım.

Bir kere Aviva Grubu’nun kuruluşu 310 yıl önceye gidiyor. Bu köklü grup dünyanın her yerinde 54 binden fazla çalışanı ile 50 milyonu aşan müşteriye hizmet veriyor. Aviva Grubu, ülkemizde faaliyet gösteren en büyük üçüncü İngiliz şirketidir. İşte bu güç ve ülkemizin en büyük sanayi ve finans gruplarından biri olan Sabancı Grubu’na bağlı Ak Emeklilik ’in 1 Kasım 2007’de işbirliğine gitmeleri ile bireysel emeklilik Avivasa ortaya çıkmıştır.

Avivasa Emeklilik
Avivasa Emeklilik

Peki Avivasa emeklilik nedir? Bireysel emeklilik sisteminin temel özelliği olan bugünden yarını planlamak ve geleceği bugünden yapılacak tasarruflarla daha güzeli yaratmak düşüncesi Avivasa emekliliğin de hedefidir. Ancak Avivasa emekliliğin farkı, yaşamı kolaylaştıracağını iddia ettkileri Geleceğini Biriktirenler Kulübü’nde kendini gösteriyor. Bugün çalışıyorken ve kazanıyorken elde edilen kazanımların, gecekte, emeklilik döneminde de sürmesi herkesin düşüdür. İnsanlar her zaman iyi bir gelecek hayal ederler. Ancak iş hayal etmekle bitmiyor. Bir taraftan da tasarruf etmek ve yapılan tasarruflardan iyi bir getiri elde etmek önemli. Şirketin, Geleceğini Biriktirenler Kulübü, bu anlamda bugün dolu dolu yaşarken geleceği de planlama fırsatı yaratıyor. Kulüp, katılımcılara benzersiz ve özel fırsatlar sunarken, bugün ve gelecekte yaşamın daha kolay olacağını vaadediyor. Avantajları arasında yaptırılacak ev ve araba sigortalarında belli indirimler de var.

Bunun yanında Avivasa Emeklilik sistemi içinde katılımcıların, emeklilik planları arasında yılda dört kere ve plan dahilindeki emeklilik fonları arasında yılda altı defa değişiklik yapma hakları bulunuyor. Yatırımlarını ve getirilerini izleyen ve ileride çok daha büyük bir birikim elde etmek isteyen katılımcılar için bu büyük bir olanak demektir. Başka bir bireysel emeklilik şirketindeki birikimlerin Avivasa Emeklilik ve Hayat şirketine getirilmesi ve buradaki birikimlerle birleştirilmesi de mümkündür.

Avivasa emeklilik hakkında söylenecek daha çok söz var. Örneğin katılımcılar çeşitli zorluklar karşısında katkı paylarını ödemeye ara verebilecekleri gibi, birikimlerini daha fazla güçlendirmek için ara ödemeler de yapabilirler. Zorunlu durumlarda emekliliği beklemeden sistemden ayrılmak istediklerinde işlemler katılımcıyı zora sokmadan ve hızlıca yapılmaktadır. Aynı şekilde katılımcının ölümü durumunda da birikimler, miras hakkı sahiplerine onları zora sokmadan ve hızlıca ödenmektedir.

 

Avivasa Emeklilik ‘in Ortakları

 Aviva Plc.

Bu yıl 12.'si düzenlenen internetin oscarları olarak da bilinen Altın Örümcek ödüllerinde Avıvasa Emeklilik "Sigortacılık" dalında 1. oldu!
Bu yıl 12.’si düzenlenen internetin oscarları olarak da bilinen Altın Örümcek ödüllerinde Avıvasa Emeklilik “Sigortacılık” dalında 1. oldu!

Dünyada 310 yıllık bir geçmişe sahip olan Aviva Grubu, bugün İngiltere, ABD, Kanada, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Çin ve Türkiye gibi birçok ülkede milyonlarca insana hizmet veren Aviva Grubu’nun dünya çapında 54.000 çalışanı ve 50 milyon müşterisi bulunmaktadır.

İngiltere’nin en büyük sigorta kuruluşu olan Aviva, dünyanın beşinci en büyük sigorta grubudur. Aviva Grubu’nun 2008 yılı itibarıyla prim üretimi 51,4 milyar Pound olup yönettiği varlık değerleri 381 milyar Pound’a ulaşmıştır. Aviva Grubu, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük üçüncü İngiliz şirketi konumundadır.

Aviva Plc. hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 Sabancı Holding

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş., Türkiye’nin en büyük sanayi ve finans topluluklarından biri olan Sabancı Topluluğu’na bağlı şirketleri temsil eden ana şirkettir.

Temel ilgi alanları, finansal hizmetler, lastik, takviye malzemeleri ve otomotiv, perakende, çimento ve enerji olan Sabancı Holding’in kendi hisseleri hariç, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören 11 şirkette iştiraki bulunmaktadır.

Sabancı Topluluğu’na bağlı şirketler 18 ülkede faaliyetlerini sürdürmekte ve ürünlerini Avrupa, Ortadoğu, Asya, Kuzey Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’nın çeşitli bölgelerinde pazarlamaktadırlar. Sabancı Topluluğu, sahip olduğu saygınlık ve marka imajı, güçlü ortaklıkları ve Türkiye piyasaları hakkındaki bilgi ve deneyimi sayesinde ana faaliyet alanlarında büyümüş ve yabancı ortaklıkları aracılığıyla dünya pazarlarına açılmıştır. Sabancı Holding’in uluslararası iş ortakları arasında, konularında dünyanın önde gelen isimleri Aviva, Bridgestone, Carrefour, Citigroup, Dia, Heidelberg Cement, Hilton International, Mitsubishi Motor Co., Philip Morris ve Verbund yer almaktadır.

Sabancı Holding hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin Hizmet Anlayışı

Avivasa Emeklilik ‘in sektörüne, müşterilerine ve diğer paydaşlarına bakış açısını yansıtması açısından; şirketin internet sitesinde tamamına ulaşabileceğiniz Şirket Genel Müdürünün mesajına aşağıda yer veriyoruz.

“İnsan ömrünün uzamasıyla birlikte, bireylerin emeklilik döneminde geçirecekleri süre de artıyor. Özellikle yaşam standardı beklentisinin en hızlı arttığı OECD ülkelerinden biri olan Türkiye’de, ortalama yaşam süresi, emeklilik yaşı ve emekli olarak geçirilecek süreler dikkate alındığında, kişisel ihtiyaçlara uygun bir emeklilik planının yapılması giderek daha hayati bir önem kazanıyor.

Devlet tarafından güvence altına alınmış, iyi denetlenen, şeffaf, esnek ve kişiye özel uygulamalar içeren Bireysel Emeklilik Sistemi ‘nin ülkemizde uzun vadeli bir yatırım ve tasarruf aracı olarak daha iyi bir alternatifi bulunmuyor.

Devlet katkısı uygulaması başta olmak üzere 2013 yılında getirilen bir dizi yenilik, bireysel emekliliği Türkiye’nin en önemli yatırım araçlarından biri haline getirdi. Bu yeniliklerin yarattığı pozitif etkiyle sistemin büyüme hızının giderek artmasından ve BES’in daha iyi bir gelecek kurmak isteyen bireylerin talep ettiği bir ürün haline gelmesinden mutluluk duyuyoruz.

Biz, uzun yıllardır “tasarruf” kavramını sahiplenen bir şirket olarak, Bireysel Emeklilik Sistemi ‘ni uzun vadede düzenli bir tasarruf disiplini sağlaması nedeniyle cari açığın ilacı olarak görüyoruz.

Bu nedenle iş yapış kültürümüzün odağında “tasarruf” konusunda farkındalık yaratmak ve “finansal okuryazarlık oranının artırılmasını sağlamak” üzere çalışmak yer alıyor. Hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünlerimizle “toplumsal tasarruf” kültürünün günümüzde yeniden canlandırılmasını sağlamak üzere gündem yaratmaya çalışıyor, finansal okuryazarlık oranının özellikle gençler arasında artırılmasına yönelik projeleri destekliyoruz.

Ortağımız Aviva’nın 300 yılı aşkın uluslararası sigortacılık deneyimi ve Türkiye’nin yerel gücü Sabancı Holding ile alanında eğitimli, deneyimli ve dinamik kadromuz ile katılımcılarımıza en iyi hizmeti vermek üzere çalışıyoruz.

Müşterilerimize sunduğumuz hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası ürünleri ile bugünlerini, bireysel emeklilikle de geleceklerini güvenceye alıyoruz. Çalışanlarımıza güçlü ve kalıcı bir şirkette çalışma ve kariyer imkanı, hissedarlarımıza kârlı büyüme; iş ortaklarımıza ise Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biri ile çalışma imkanı sunuyoruz.

Biz AvivaSA olarak sizlere en hızlı ve etkin hizmeti sunarak hayatınızı kolaylaştırmak ve hem sizin hem sevdiklerinizin yarınlarını güvence altına almak üzere her zaman yanınızdayız. Sizi de geleceğiniz için tasarruf yapmaya, “geleceğinizi biriktirmeye” davet ediyoruz.”

“Genel Müdürden Mesaj” başlıklı metnin tamamına ulaşmak için tıklayın.

Bu Yazının Hazırlanmasında Faydalanılan Kaynaklar

 https://www.avivasa.com.tr/

https://www.aviva.com/

https://www.sabanci.com/tr

Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.” üzerine 3 yorum

Yorum yapın