Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Bank Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Asya Emeklilik ve Hayat şirketi, 2011 yılında, bir katılım bankası olan Bank Asya’nın iştiraki olarak kurulmuştur. Bankadan aldığı deneyim ve güç ile bireysel emeklilik sektöründe varlığını göstermiştir.

Banka Asya iştiraki olması yüzünden bankasya bireysel emeklilik olarak da anılan şirket, farklı emeklilik beklentilerine, farklı çözümler sunmaktadır. Bu açıdan ülkemizin ilk faizsiz emeklilik şirketidir.

bankasya emeklilikVizyon olarak, faize duyarlı müşterilerin bireysel emeklilik ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamayı ve onlara müşteri odaklı hizmet sunmayı, çağın gerektirdiği değişimlere açık olmayı, saygın, güvenilir ve etkin bir marka olmayı bu arada ülke ekonomisine katkı sağlamayı belirlemişlerdir.

Asya Emeklilik şirketi, Bank Asya’nın bankacılık işlemlerinde benimsediği yaklaşımı bireysel emeklilik sistemine de yansıtmakta ve bu yenilikçi yaklaşım ile faiz getirisi olmayan finansal araçları sisteme kazandırmaktadır.

Bank Asya emeklilik, çok geniş bir yelpazede müşterilerine yatırım yapma olanağı sunmaktadır. Bu şekilde hazırlanan bireysel emeklilik fonları, farklı yatırım araçlarının getirilerinden yararlanmak isteyen müşteriler için de bir cazibe olmaktadır.

Asya Emeklilik, ülkemizin ilk faizsiz bireysel emeklilik şirketidir. Köklü gelenek ve kurumsal ilkelerini ülke geneline yayabilmek için geniş bir acente ağı kurmuştur. Acenteler, müşterilerin gereksinimlerini en üst düzeyde karşılamak üzere yapılandırılmıştır.

Asya Emeklilik ‘de Emeklilik Planları

Aylık 100 TL ve üzerinde katkı payı yatıracak müşteriler için Gözde Plan önerilmektedir. Toplu para ile emeklilik sistemine girmek ve yönetim gideri kesintisi avantajı kazanmak isteyen katılımcılar içinse Zirve Plan sunulmaktadır. Her iki planın da özellikleri, piyasada bulunan diğer bireysel emeklilik planlarından farklı değildir. Tek fark kullandığı emeklilik yatırım fonlarıdır. Gözde Plan ya da Zirve Plan dahilinde seçilebilecek emeklilik fonları şunlardır: Muhafazakar Katılım Esnek EYF, Büyüme Amaçlı Katılım Hisse Senedi EYF, Büyüme Amaçlı Katılım Esnek EYF, Katılım Standart EYF ve Altın Katılım EYF. Bu emeklilik yatırım fonlarının ortak özellikleri faiz getirisi olmayan finansal araç olmalarıdır. Emeklilik planlarının hepsi de getirisi faiz olmayan bu fonlara bağlı yatırım araçlarından meydana gelmektedir.

asya emekilik
Asya Emeklilik şirketi, Bank Asya’nın bankacılık işlemlerinde benimsediği yaklaşımı bireysel emeklilik sistemine de yansıtmakta ve bu yenilikçi yaklaşım ile faiz getirisi olmayan finansal araçları sisteme kazandırmaktadır.

Bu sayede bireysel emeklilik sistemi içinde yatırım araçları açısından çeşitlilik ve derinlik kazandırılmış olmakta, aynı zamanda emekliliğini planlayan tüm insanlara, fırsat eşitliği tanınmış olmaktadır. Fonların bu şekilde belirlenmiş olması bireysel emeklilik siteminin işleyişinde hiçbir fark yaratmamaktadır.

Asya Emeklilik ve Hayat şirketi faizsiz bir emeklilik sistemi sunmaktadır. İnançları gereği faize duyarlı olan ve emeklilik dönemi için faiz getirisi olmayacak bir yatırım aracı ile birikim yapmak isteyen müşteriler hedeflenmektedir.

Asya Emeklilik bireysel emeklilik ürünleri konusunda daha fazla bilgi almak için 0850 222 55 55 numaralı Müşteri Hizmetler Merkezi aranabilir ya da asya emeklilik internet sitesine bakılabilir.

10 Ekim 2014 verilerine göre, Bankasya bireysel emeklilik şirketinin katılımcı sayısı 203,319, katılımcıların fon tutarı toplamı 343.8 milyon TL’dir. Bu tarih itibariyle henüz emekli olan katılımcı bulunmamaktadır.

Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.” üzerine 3 yorum

Yorum yapın