Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Anadolu Hayat Emeklilik

Anadolu Hayat Emeklilik şirketi ülkemizin ilk hayat sigorta şirketidir. 1990 yılında Türkiye İş Bankası’nın iştiraki olarak kurulan Anadolu Hayat Sigorta, 2000 yılında halka açılan ilk ve tek hayat sigortası şirketi olmuştur. 2001 yılına gelindiğinde Herkese Birikim Sigortası ürününü piyasaya sunmuş ve bu şekilde ülkemizde ilk defa yaş sınırı ve sağlıklı olma koşulları aranmadan sigorta yapılmasına fırsat yaratmıştır.

2003 yılında, bireysel emeklilik yatırım ve tasarruf sistemi kanununa uyarak bu alanda faaliyet göstermek amacıyla, Hazine Müsteşarlığı’ndan gerekli izinleri almış ve ismini Anadolu Hayat Emeklilik şirketi olarak değiştirmiştir.

2004 yılında ise yine bir ilki gerçekleştirmiş ve hiçbir sosyal güvencesi ve yan geliri olmayan ev hanımlarına, yaşlılık dönemlerinde bir gelirleri olması için Ev Hanımları Emeklilik Planı’nı piyasaya sunmuştur.

Anadolu hayat bireysel emeklilik şirketi, 2009 yılında 400 bin katılımcı sayısına ulaşan, 2010 yılında ise 500 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk şirket olmuştur. 2012 yılında bireysel emeklilik şirketleri arasında 4 milyar TL fon büyüklüğüne ve 600 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk şirket olmuştur.

Bugün hala diğer bireysel emeklilik şirketleri arasında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşımaktadır.

Bu şekilde bünyesinde birçok ilki barındıran Anadolu emeklilik şirketinin vizyonu, ülkemizde yaşayan yüm insanların geleceğini ilgilendiren bütün finansal konularda en büyük şirketi olmaktır.

Şirketin misyonu, insanlarda geleceği güvence altına alma bilincini geliştirmek ve yerleştirmek, yaşam kalitesini artıran finansal çözümler sunmak ve uzun vadeli fonlar yaratarak, bu arada ülke ekonomisinin gelişimine de katkıda bulunmaktır.

Anadolu Hayat Emeklilik şirketi ülkemizin ilk hayat sigorta şirketidir. 1990 yılında Türkiye İş Bankası’nın iştiraki olarak kurulan Anadolu Hayat Sigorta, 2000 yılında halka açılan ilk ve tek hayat sigortası şirketi olmuştur.
Anadolu Hayat Emeklilik şirketi ülkemizin ilk hayat sigorta şirketidir. 1990 yılında Türkiye İş Bankası’nın iştiraki olarak kurulan Anadolu Hayat Sigorta, 2000 yılında halka açılan ilk ve tek hayat sigortası şirketi olmuştur.

Anadolu Hayat Emeklilik Planları

Anadolu hayat emeklilik şirketi, bugünden birikim yapmaya başlayın, bu şekilde emekliliğinizde rahat edin, demektedir. Bu slogan ışığında kişiler ve meslek gruplarına hitap edecek şekilde çok sayıda ürün geliştirilmiştir. Geleceğe Yatırım Planı, Ev Hanımları Emeklilik Planı, Pusula Emeklilik Planı, Usta Emeklilik Planı, Doktorlara Özel Grup Emeklilik Planı, TSK Mensupları Emeklilik Planı ve Türk Eczacıları Birliği Emeklilik Planı bu ürünlerden birkaçıdır.

Bunlar yanında, çalışanlarına ek sosyal avantajlar vermek isteyen kuruluşlar için özel grup emeklilik planları da hazırlamaktadırlar. Bu şekilde çalışanlarına emeklilik dönemi için katkıda bulunacak şirketler, motivasyon artırmak ve kuruluşa bağlılık yaratmak için imkan bulmuş olacaklardır.

Anadolu bireysel emeklilik şirketi, bir de bireysel emeklilik müşterilerini kritik hastalıklara karşı da güvence altına almak amacı ile BES + Kritik ismini verdiği bir ürün paketi geliştirmiştir. Bu paket, tehlikeli hastalık teminatlı hayat sigortası kapsamında, bireysel emeklilik müşterilerine hem kritik hastalık hem de yaşam kaybı güvencesi vermektedir.

Güçlerini İş Bankası Grubu’nun ortak değerlerinden alan şirket, yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımı ile hizmet sunmaya devam etmektedir.

Anadolu Hayat bireysel emeklilik ürünleri konusunda daha fazla bilgi almak için 444 55 00 numaralı Bilgi Hattı aranabilir ya da Anadolu Hayat Emeklilik internet sitesine bakılabilir.

10 Ekim 2014 verilerine göre, şirketin katılımcı sayısı 829.967, katılımcıların fon tutarı toplamı 6.1 milyar TL ve bu tarih itibariyle emekli olan katılımcı sayısı 4547’dir.

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.” üzerine 2 yorum

Yorum yapın