Allianz ( Yapı Kredi ) Emeklilik ve Yaşam A.Ş.

Allianz ( Yapı Kredi ) Emeklilik ve Yaşam A.Ş.

Allianz ( Yapı Kredi ) Yaşam ve Emeklilik AŞ

1991 yılında, Halk Sigorta şirketinin bir parçası olan Hayat Departmanı, şirketten ayrıldı ve Halk Yaşam Sigorta şirketi kuruldu. O yıllar hayat sigortacılığı ivme kazanmıştı ve ayrı bir şirket olmak zorundaydı. 1994 yılına gelindiğinde şirketin ismi Halk Yaşam oldu. 2000 yılında şirketin ismi Yapı Kredi Yaşam olarak değişti. 2002 tarihinde bu defa Yapı Kredi Emeklilik olarak değişti.

Allianz Emeklilik
Allianz Emeklilik

2013 yılında, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri kabul edilen Allianz Grubu, şirketin yüzde 80 hissesini satın alarak ismini Allianz Emeklilik olarak yeniden değiştirdi. Yine de Yapı Kredi Grubu yüzde 20 hisse ile uzun vadeli stratejik ortaklığını sürdürmektedir.

2003 yılında ilk bireysel emeklilik planlarını satmaya başlayan şirket, o tarihte faaliyet gösteren 11 bireysel emeklilik şirketi içinde pazarın lideri olmuştu. Sonraki yıllarda aynı başarıyı devam ettirdi.

Allianz emeklilik şirketi, vizyon olarak insanların yaşam kalitesini yükselten sosyal bir marka olmayı seçmiştir. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknoloji odaklı yeni nesil bir sigortacılığın öncülüğünü yapmak istemektedirler.

Emeklilik dönemini bir yaşlılık dönemi olarak değil, bunun aksine çalışma yaşamı süresinde ertelenen birçok şeyin yapılabileceği, aktif ve sağlıklı olarak geçirilmesi gereken bir dönem olarak görmektedirler. Şirketin önem verdiği değerler, önceliği müşterilere vermek, güvenilir ve adil olmak, öncü olmak ve gerçek bir takım yaratmaktır.

Buradan yola çıkarak da Allianz, en avantajlı bireysel emeklilik şirketi olmaya çalışıyor.

allianz emeklilik
Allianz emeklilik şirketi, vizyon olarak insanların yaşam kalitesini yükselten sosyal bir marka olmayı seçmiştir.

Allianz Emeklilik Şirketinin Avantajları

Sundukları bireysel emeklilik sisteminin avantajları arasında, bütün diğer şirketlerin sağladığı avantajlar gibi devlet katkısı, mevcut sosyal güvenlik sisteminin desteklenmesi ve emeklilik getirisi var. Bunun yanında yatırım disiplini sağlamak, farklı yatırım araçları sunmak ve emeklilik fonları için profesyonel bir yönetim sunmak gibi avantajlar da sistemi tamamlıyor.

Bazı kişilerin kısaca emeklilik sigortası dediği bireysel emeklilik sisteminde emeklilik fonları, uzun vadeli bir getiri için kurgulanmıştır. Bu açıdan sistem kısa vadeli yatırım için düşünülmemelidir. Emeklilik yatırım fonları kurulurken, finans piyasalarındaki birçok farklı menkul kıymete yatırım yapılmasına çalışılmıştır. Bu fonlar, kendi alanlarında uzman portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilmektedir.

Yakın zamanda başlanan devlet katkısı sayesinde bireysel sigorta sistemi hızla büyümeye devam etmektedir.

Allianz Emeklilik Ticaret Sicili BilgileriAllianz bireysel emeklilik şirketi, bireysel emeklilik sistemine girmek isteyenler için iki farklı plan sunmaktadır: Kişiye özel emeklilik planı ve Safran emeklilik planı. Her iki emeklilik planı da en az 75 TL bir katkı payı ile, hemen herkese, küçük bir tasarruf karşılığında bireysel emeklilik olanağı sunmaktadır. Küçük farklarla birbirinden ayrılan bu iki plan da huzurlu bir emekliliğin kaspısını açmaktadır.

Allianz bireysel emeklilik ürünleri konusunda daha fazla bilgi almak için 444 45 46 numaralı Allianz Çözüm Hattı aranabilir ya da https://www.allianzemeklilik.com.tr internet sitesine bakılabilir.

10 Ekim 2014 verilerine göre, şirketin katılımcı sayısı 551.171, katılımcıların fon tutarı toplamı 4.9 milyar TL ve bu tarih itibariyle emekli olan katılımcı sayısı 2087’dir.

Incoming search terms:

- bireyselemeklilikbes.com

Allianz ( Yapı Kredi ) Emeklilik ve Yaşam A.Ş.” üzerine 6 yorum

Yorum yapın